preloader

Zalety edukacji domowej

rodzina1 1

Zalety edukacji domowej

E-LEARNING, CZYLI NOWOCZESNA FORMA EDUKACJI

Polska Szkoła Internetowa Alfa i Omega to gwarancja pełnego wsparcia oraz najlepszych materiałów przystosowanych do nauczania domowego. Zapisując dziecko do naszej szkoły, nie musisz martwić się o to, że będzie ono miało braki w nauce w przypadku powrotu do Polski. Lekcje w szkole Alfa i Omega to popołudniowa przyjemność!

Ten system edukacji ma niewątpliwie wiele zalet, o czym przekonali się rodzice dzieci współpracujących z naszą placówką. E-nauczanie pozwala realizować materiał w dowolnym czasie i miejscu. Nie czekaj!

 

Zapisując dziecko do naszej szkoły, nie musisz martwić się o to, że będzie ono miało braki w nauce w przypadku powrotu do Polski.

Edukacja domowa ma bardzo wiele zalet.

Czas dla dziecka

Edukacja domowa to przede wszystkim indywidualne podejście. Rodzic, który pełni rolę nauczyciela, może poświęcić więcej czasu swojemu dziecku. Nie musi go dzielić
między całą klasę. Poza tym nauka w domu pozwala zacieśniać więzy rodzinne. Rodzic może lepiej poznać swoje dziecko.

Indywidualne podejście

Nauka dzieci w domu toczy się według indywidualnych potrzeb. Każde dziecko uczy się w innym tempie. Niektóre partie materiału może przyswoić szybciej, a inne wolniej. W szkole oczekuje się od uczniów, że w tym samym czasie opanują tę samą wiedzę.

Alternatywne metody nauczania

Rodzic może się pokusić o ciekawsze zaprezentowanie materiału. Lekcje w szkole przeprowadzane są najczęściej metodą podawczą w formie wykładu. Nauka dziecka w domu daje więcej możliwości. Można zastosować niestandardowe metody nauczania.

Rodzic wie czego uczy się jego dziecko

Rodzic może się pokusić o ciekawsze zaprezentowanie materiału. Lekcje w szkole przeprowadzane są najczęściej metodą podawczą w formie wykładu. Nauka dziecka w domu daje więcej możliwości. Można zastosować niestandardowe metody nauczania.

Dziecko ma czas wolny

Edukacja w domu to więcej czasu na rozwijanie swoich zainteresowań i pasji.

Dwujęzyczność dziecka

W dzisiejszych  czasach dwujęzyczność to wartość dodatnia. Poznawanie nowych języków, otworzy Twojemu dziecku wiele możliwości na przykład w podróżowaniu lub w przyszłości w  znalezieniu dobrej pracy.

Kontakt z językiem ojczystym

Dzięki naszej szkole Twoje dziecko ma stały kontakt z kulturą i językiem polskim.
Ułatwi to podtrzymanie relacji z bliskimi w Polsce
.

Powrót do ojczyzny i brak zaległości w szkole

Nie musisz martwić się o to, że Twoje dziecko będzie miało braki w nauce w przypadku powrotu do Polski. Realizujemy program zgodny z podstawą programową, więc Twoje dziecko dużo łatwiej odnajdzie się w szkole. Nie będzie miało zaległości w materiale i może uczęszczać do klasy zgodnie z rocznikiem.